„Vánoční hvězdy nejsou jen symbolem Vánoc“
18. 12. 2023

„Vánoční hvězdy nejsou jen symbolem Vánoc“

Vánoční hvězda je tradiční předvánoční projekt neziskové organizace Šance Olomouc. Prodejem živých květin, „vánočních hvězd“, získává tato organizace finanční prostředky na léčbu a podporu nejmladších onkologických pacientů.
Nápad prodeje vánoční hvězdy zrealizovala v roce 1998 maminka od pacienta, který se tehdy léčil na Dětské klinice. Myšlenku pomáhat prostřednictvím prodeje živé květiny našla v Itálii a přizpůsobila ji tuzemským podmínkám. Vánoční květinu nyní prodávají vyléčené děti a jejich rodiny, zdravotní personál, členové a přátelé Šance Olomouc, ale hlavně dobrovolníci. Každý rok se do sbírky zapojí na 600 dobrovolníků a hvězdy jsou rozvezeny do více než 150 měst a obcí.
Výtěžek sbírky je využíván nejen na pořízení vánočních dárků, ale především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálů nebo na financování volnočasových aktivit.
Tradičně sbírku podporují také zaměstnanci společnosti Precheza, kteří si letos zakoupili 180 ks vánočních hvězd v celkové hodnotě téměř 18 tisíc korun.
Velké díky všem.
Více informací: https://sanceolomouc.cz/