Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě
18. 7. 2023

Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě

Akce popularizující chemii a přírodní vědy nabídla úžasný program pro žáky a studenty základních a středních škol i pro širokou veřejnost.
Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě, jejíž 17. ročník se uskutečnil v tradičním červnovém termínu a to 20.6.2023, opět celý den popularizovala chemii, přírodní a technické vědy. Tuto akci pořádá Česká společnost chemická Ostrava ve spolupráci s Fakultou materiálově-technologickou VŠB-TUO, Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity a Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského Ostrava. Počasí akci moc přálo a na hrad dorazilo více studentů a žáků než vloni a to přibližně 2 300 návštěvníků. Lákadlem pro žáky základních a středních škol, ale i pro širokou veřejnost byly chemické soutěže, pokusy, ukázky a technické hry. Hlavním cílem celého programu bylo přiblížit návštěvníkům chemii, přírodní a technické vědy zábavnou formou.
Ve stáncích chemiků mohli návštěvníci shlédnout množství atraktivních pokusů, které měly za úkol rozšířit jejich teoretické i praktické znalosti.
Ceny pro účastníky poskytla také Precheza a.s., která se stala již tradičním podporovatelem této akce.