Do práce na kole
22. 6. 2021

11. ročník tradiční akce Do práce na kole se uskutečnil od 1. do 31. května 2021. Už v loňském roce byly sportovní aktivity rozšířeny o domácí cvičení, vycházky nebo bezmotorové cesty na nákup. Organizátoři soutěže tak dávají možnost zapojit se do soutěže i těm, kteří z důvodu pandemické situace nedocházejí do práce. Výzvu každoročně pořádá spolek AutoMat.
Cílem akce je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, koloběžku nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Letošní akce vyzývala pomocí pravidelného pohybu udržet si fyzickou i psychickou pohodu a posílit zdraví a dobrou náladu.
Zaměstnanci Prechezy se do výzvy zapojují již osmý rok. Letos se do soutěže přihlásilo 13 týmů a aktivně soutěžilo 47 našich kolegyň a kolegů. Je to o  tři týmy a 11 cyklistů více než v loňském ročníku. Výsledky květnových cyklojízd, procházek a běhů jsou vyhodnocovány v několika kategoriích. A jak to dopadlo?
V kategorii Týmová pravidelnost 2021 Olomouc se nejlépe umístily týmy TurboŠneci se 100% pravidelností, druzí a třetí byly Steinergruppe a Labholky s 97% pravidelností. Nejvýkonnějším cyklistou v Precheze v soutěži Zelené kilometry byl Jiří Bágar z týmu Planners Team, který skončil v olomoucké soutěži jako
osmý s 1544,1 km naježděnými v květnu.Podrobnější výsledky najdete na webu: dopracenakole.cz